sobota, 20 lipca 2013

Park Moczydło


Pora roku i pogoda zachęcają do spacerów. Dlatego dziś chcemy zaprosić naszych czytelników do jednego z warszawskich parków. 

Wielu z Was, zwłaszcza tym związanym z Wolą, Park Moczydło jest zapewne dobrze znany. Jego historia nie sięga daleko wstecz. Powstał on bowiem na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku w miejscu po nieużytkach i gliniankach. Teren został uporządkowany w czynie społecznym przez uczniów miejscowych szkół, mieszkańców i pracowników okolicznych zakładów. 


Pozostałością glinianek są stawy, które stanowią niewątpliwą ozdobę parku. O ich czystość dba specjalna przepompownia. Nad ich brzegami spotkać można zarówno wędkarzy, jak i zakochane pary. Elementem, który wyróżnia ten park od innych jest górka zwana Moczydłowską. Jest to sztucznie usypane wzniesienie. Z jego szczytu można podziwiać wspaniałą panoramę okolicy. Jeszcze w latach 80. istniał tu wyciąg orczykowy i wypożyczalnia nart. Dziś w miejscu tej ostatniej znajduje się restauracja.

Dla małych spacerowiczów na terenie parku znajduje się spory plac zabaw. Starszych zaś zainteresować może znajdujący się na tym terenie Stadion Olimpii. To tu co niedziela działa słynny Bazar na Olimpii. Na skraju parku znajduje się zaś Figura Jezusa Miłosiernego, ale o niej opowiemy Wam przy innej okazji. 

Mamy również ciekawostkę dla miłośników warszawskiego metra. To właśnie w okolicach parku ma się znajdować jedna ze stacji II linii metra. Dzięki temu dotarcie tu będzie jeszcze łatwiejsze. 


Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do Parku Moczydło. Najlepiej z kocykiem, książką i czymś smacznym do niej. Można oczywiście wybrać również spacer alejkami lub opalanie się na skraju górki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz