wtorek, 28 lipca 2015

Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca


Po raz kolejny chcemy Was dziś zaprosić do obejrzenia jednej z plenerowych wystaw, które eksponowane są w Warszawie. Tym razem swe kroki skierować należy na Podzamcze, tuż obok Multimedialnego Parku Fontann.
To tu właśnie , z okazji swych 60. urodzin, Stołeczna estrada całkiem niedawno otworzyła wystawę zatytułowaną Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca. Warszawskie rozrywki na fotografiach ze zbiorów Ośrodka Karta.
Czarno-białe fotografie autorstwa Romualda Broniarka, Ireny Jarosińskiej i Jarosława Tarania przedstawiają Warszawę lat 50. i 60. Widzimy na nich bawiących się i odpoczywających mieszkańców. 
Uważny obserwator znajdzie statek do Młocin, nadwiślańskie plaże, ale też wizytę zespołu The Rolling Stones. W naszym odczuciu jest to bardzo ciekawy pomysł aby przedstawić obraz stolicy i jej mieszkańców przez pryzmat zabaw właśnie z tego okresu.  
Mamy silne przekonanie, że zdjęcia te będą interesujące zarówno dla tych którzy sami pamiętają Warszawę z tego czasu, ale również i dla przedstawicieli dużo młodszych pokoleń.Właśnie ów przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX stulecie, jest okresem do którego nadal współczesna muzyka czy moda się odwołuje. Któż bowiem nie bawił się przy szalonych rytmach klasycznych rock'n' roli, albo kto choć raz nie mierzył okularów "Lenonek" ?
A kto miał szczęście i na miejsce wystawy dotarł w którekolwiek lipcowe sobotnie popołudnie, ten miał również okazję uczestniczyć w "Dancingu 60-lecia", czyli potańcówce na świeżym powietrzu. W samym środku wystawy umiejscowiony został bowiem podest do tańczenia, a nieopodal przygotowano scenę dla muzyków. 

Na koniec nie pozostaje nam nic innego niż jak zwykle zaprosić wszystkich na spacer. Wystawa będzie czynna do 23 sierpnia, wobec czego jesteśmy przekonani, że wszyscy chętni zdążą ją jeszcze zobaczyć, a kto wie czy jeszcze z podestu nie popłynie muzyka, a scena wypełni się tańczącymi parami ?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz