poniedziałek, 18 stycznia 2016

Bielany : przewodnik historyczny


Kolejne karnawałowe popołudnie, dla odmiany niedzielne, postanowiliśmy spędzić na spotkaniu autorskim. 

Tym razem wybraliśmy się na Stare Bielany, do dobrze Nam znanej Stacji BielanyTo w jej gościnnych progach odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z Jarosławem Zielińskim autorem wydanej właśnie książki Bielany : przewodnik historycznyW czasie spotkania zebrani miłośnicy Bielan i Warszawy mieli okazję posłuchać wielu bardzo ciekawych historii dotyczących zarówno dzielnicy, jak i samego powstawania książki. Ci zaś, którzy wykazali się wiedzą mieli okazję wygrać nie tylko przewodniki, ale również bardzo ciekawe Bielańskie kalendarze. Wiele z pytań zadanych przez trzy osobowe jury było nie lada wyzwaniem dla słuchaczy. 

Musimy się tu pochwalić, bo udało się nam wygrać obie publikacje. Na koniec spotkania wszyscy cierpliwi i zainteresowani mogli również zdobyć autograf autora.

Nasze wygrane stanowią niezwykle ciekawy materiał na osobne posty dlatego dziś nie będziemy o nich szerzej opowiadać. 

O Kalendarzu powiemy jedynie, że ze względu na jego zawartość byłoby by niezwykle sympatycznie gdyby w kolejnych latach  Bielańczykom zainteresowanym historią dzielnicy i jej sympatykom udało się taki zdobyć. 

Bielany : przewodnik historyczny to według Nas pozycja obowiązkowa na półce każdego mieszkańca dzielnicy i nie tylko. Nie zdradzając na razie zbyt wielu szczegółów powiemy jedynie, że każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie.


Na koniec nie pozostaje nam nic innego niż zaprosić Was wszystkich na spacer. Tym razem po Bielanach. Jeśli uda się Wam zdobyć Przewodnik : przewodnik historyczny to Wasze spacery z całą pewnością będą jeszcze ciekawsze. 

A gdy zmęczą Was trudy marszu wstąpcie do Stacji Bielany, gdzie w niezwykle miłej atmosferze możecie tu odpocząć, a jeżeli dopisze Wam szczęście to również macie szansę spotkać autora przewodnika we własnej osobie, a może nawet i Nas.

1 komentarz:

  1. Jeśli ktoś jest zainteresowany życiem na bielanach to polecam nową inwestycję mieszkaniową - Nowe Bielany 2. Na pierwszym etapie prace już zostały zakończone i można podziwiać nowoczesne i różnorodne mieszkania. Dzięki tym mieszkaniom można zakochać się w warszawie na nowo ;))

    OdpowiedzUsuń