środa, 28 stycznia 2015

Błyszcząca WarszawaJak co roku zimą Warszawa rozbłyska tysiącem barw i światełek. Jak co roku też nie możemy się oprzeć by nie pójść na choć jeden spacer w takiej właśnie aurze i nie zobaczyć choć część z pięknych dekoracji. Dlatego dziś właśnie taki spacer Wam pokarzemy.
Pierwsza iluminacja pojawiła się w Warszawie w 2008 roku, obejmowała ona wówczas jedynie Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy, a także uliczki Nowego i Starego Miasta. Z roku na rok elementów i udekorowanych miejsc jest coraz więcej. W tym roku do długiej listy dołączyły takie miejsca jak ulica Świętokrzyskaplac Powstańców Warszawy, czy plac Wileński. W tym roku powróciło wiele elementów znanych z lat ubiegłych, jak choćby inna co roku choinka na placu Zamkowym, czy miś opowiadający bajki na Rynku Nowego Miasta. Jest też wiele nowości, wśród nich dekoracja nazwana "Świąteczna pocztówka". Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Jesteśmy bardzo ciekawi, która z dekoracji jest Waszą ulubioną. 

Jeśli ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć czegoś więcej o świątecznych dekoracjach to zapraszamy na stronę Urzędu Miasta. Tam znajdziecie dokładne opisy i lokalizacje wszystkich elementów tegorocznej iluminacji. Na koniec nie pozostaje nam nic innego niż zaprosić Was na spacer po jeszcze błyszczącej Warszawie, ale spieszcie się to już ostatnie dni kiedy można ją oglądać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz