sobota, 28 stycznia 2017

Spotkanie z dwiema książkami


Po raz kolejny piątkowe popołudnie postanowiliśmy poświecić na spotkaniu autorskim organizowanym przez zapewne dobrze już wielu z naszych czytelników znaną Skarpę Warszawską. Tym razem było ono jednak wyjątkowe bo dotyczyło dwóch zupełnie innych książek i napisanych przez dwojga różnych autorów.


Tak jak i wszystkie poprzednie spotkania to również zorganizowane zostało w gościnnych progach jednej z księgarni sieci Świat Książki. I tak jak poprzednio zgromadziło pokaźny tłumek czytelników zainteresowanych Warszawą. Pierwsza książka to kolejny tom, prawdopodobnie doskonale znanej już wszystkim miłośnikom stolicy, serii Echa dawnej Warszawy. Tym razem jedna publikacja o jakże prostym tytule Praga, której autorką jest Karolina Głowacka. Druga zaś z prezentowanych książek to Niezwykli patroni ulic Warszawy, która wyszła spod pióra Kordiana Kuczmy. 


Organizatorzy stanęli na wysokości zadania bo po raz kolejny udało im się zaskoczyć wszystkich przybyłych na spotkanie autorskie, albowiem ten wieczór premierowy poprowadziła, niewątpliwie dobrze wszystkim znana aktorka - Laura Łącz. Autorzy bardzo chętnie odpowiadali na pytania prowadzącej i opowiadali o swoich książkach. Wiele pytań mieli również słuchacze, zaś najbardziej żywą dyskusję wywołało zwłaszcza pytanie dotyczące planowanych zmian nazw ulic - widać jak ten temat stale nie traci nic na swojej ważności i aktualności. Po tych budzących niemalże krew w żyłach zagadnieniach, przyszła pora na element rozrywkowy w postaci quizu. Trzeba przyznać, że przygotowane pytania były bardzo trudne i wymagały od potencjalnych uczestników solidnego zasobu wiedzy o Warszawie. Na koniec nastąpił oczywiście stały punkt programu, bez którego żaden wieczór autorski nie może się obejść czyli autografy wpisywane do świeżo zakupionych egzemplarzy obu tytułów. Jednocześnie była to również okazja by osobiście zamienić choć kilka słów z autorami książek, a dla nich by usłyszeć nawet pierwsze recenzje, jeśli komuś udało się już którąś z publikacji przeczytać.  Na koniec nie pozostaje Nam nic innego jak tylko, jak zwykle zaprosić na spacer ulicami naszej ukochanej Warszawy. Ponieważ jednak pogoda ostatnimi czasy zmusza jednak często do pozostania w domach to jako alternatywę, chcielibyśmy zaprosić wszystkich naszych czytelników do lektury. Szczególnie książek traktujących o stolicy, które stając się coraz bardziej dostępne zarówno cenowo jak i różnorodne w swej tematyce, sprawiając - że każdy może w nich odnaleźć coś dla siebie interesującego. Jednocześnie również gorąco zachęcamy do śledzenia nowości wydawniczych Skarpy i uczestniczenia w wydarzeniach z tej okazji organizowanych, jest to doskonała okazja do poznania osobiście autorów ale także do poszerzenia swojej wiedzy o Warszawie. A także do spotkania z nami, jeśli mielibyście taką ochotę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz